Hafıza Teknikleri

Bireysel ÇözümlerKötü hafıza yoktur, eğitilmemiş hafıza vardır. Eğitim ve iş hayatında, hatta günlük hayatta güçlü bir hafızaya sahip olmak çok önemlidir. Ucu bucağı bulunmayan hafızamızın kayıt kapasitesi ve hatırlama yeteneği düşünebileceğimizin çok çok üstündedir.

Bildiğimiz her şeyi hafızamızda saklıyoruz. Nasıl yürüdüğümüz, hangi dili konuştuğumuz, tanıdığımız binlerce insanın yüzü, ses rengi, geçmişteki yaşamımız, adresler, okuduğumuz kitaplara ait bilgiler, filmlere ait görüntüler ve daha binlercesi hafızamızda bulunmaktadır. Bütün bunların hepsi aylarca hatta yıllarca hiç unutulmadan saklanır.

Unutulmadan saklanan bilginin yanında daha şaşırtıcı olan, istediğimiz zaman bu bilgilere anında ulaşabilmemizdir. Hatta daha da şaşkınlık verici olanı, uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşımızla karşılaşınca bir anda arkadaşımızla ilgili geniş bir olaylar zincirini hafızamızda canlandırabiliriz.

Her birey müthiş bir hafıza potansiyeline sahiptir. Hafızamıza gereken önemi gösterdiğimiz takdirde ve onu geliştirmek için eğittiğimizde güçlenecektir.

Tıpkı insan bedeninin vücut geliştirme egzersizleri aracılığıyla kas gücünü arttırarak güçlendirebileceği gibi hafıza da geliştirilebilir.

Programın Amacı

  • Hafızanızın yüzlerce maddelik bilgileri belli bir düzen içinde depolama ve gerektiği zaman harika bir biçimde hatırlama yeteneğinizi keşfedip yaşamınıza geçireceksiniz.
  • Beyin gücünüzü fark edecek; gözlem, dikkat ve hızlı karar verme yeteneğiniz gelişecek.
  • Öğrendiğiniz bilgileri çok kısa sürede hafızanıza kodlayacaksınız.
  • LGS, LYS ve benzeri her sınava hazırlanan öğrencinin, bilgileri çok rahat hatırlamasını sağlayacaksınız.
  • Herhangi bir toplulukta, tanıştığınız insanların adlarını rahatlıkla hafızanıza kodlayabileceksiniz.
  • Temel hafıza sistemini öğrenip kendinizi geliştirerek uzun süreler hiç takılmadan konuşabileceksiniz.
  • Bilinçli görselleştirme yeteneğiniz gelişecek ve buna bağlı olarak öğrenme hızınız artacak.
  • Düşünme gücünüzü ve zihninizi büyük ölçüde geliştireceksiniz.


HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTİMİNİN KAZANIMLARI
Hafızanın yaşam alanlarında doğru kullanımını sağlamak:

İş hayatında hafıza
İçinde bulunduğumuz yüzyıl, bilgininin hızla çoğaldığı ve hızla tüketilmesi gereken bir çağdır. Ancak bol miktarda bilgiyi tüketirken önemli olan o bilgiyi unutmamak, uzun süre hatırlamaktır. Bu noktada bilgileri hafızasına alarak daha uzun süre hatırlayan kişiler, bilgileri hatırlamayan kişilerden daha başarılı olacaktır.

İş hayatında iyi bir konuma gelebilmek, daha iyi bir kariyer yapabilmek için güçlü bir hafızaya sahip olmak gerekir.

Sağlıklı bir iletişim için en önemli öge güçlü hafızadır. Düşünün bir kere iş yaşamında kaç kişiyle tanışıyorsunuz ve kaçının yüzünü, adını hatırlıyorsunuz?

Ülkemizde bundan 30 yıl önce iş ilanlarında “Takım çalışmalarına uygun, yabancı dil bilen, insan ilişkilerinde başarılı …”ifadeleri var mıydı? Peki 5 yıl sonra iş ilanlarında hangi ifadeler yer alacak. ”Güçlü bir hafızaya sahip, beynini etkili bir şekilde kullanabilen, hayal gücü gelişmiş…”şeklinde olacaktır.

Randevularınızın tarihini, saatini, nerede, kiminle olduğunu unutmayacak, böylece işinizde çok başarılı olacaksınız.

Güçlü bir hafızayla geçmişteki olaylardan ve durumları daha iyi irdeleyecek, geleceğe daha aydınlık bakabileceksiniz.

Toplantı ve sunumlarda, seminerlerde artık anlattığınız bilgileri unutmayacaksınız.

Hafızanız olmasaydı ne olurdu? Bomboş bir hayat. Ya güçlü hafızaya sahip olsaydınız ne olurdu? Daha güzel bir hayat. Çünkü güçlü bir hafıza sayesinde güzel, değerli, önemli birçok şeyi hafızanıza alacak, hatırlayacaksınız.

Okul hayatında hafıza
Öğretmenin anlattığı dersi o anda hafızanıza alacaksınız. Böylece kendinize, arkadaşlarınıza, spora , sosyal faaliyetlere daha fazla zaman ayırabileceksiniz.

Sınavlarda daha yüksek başarıya ulaşacaksınız.

Her yıl ortalama bir milyon kişinin girdiği LYS,OYS SBS sınavlarına hazırlık aşamalarında hafıza tekniklerini kullanarak çok daha düzenli ve çok daha fazla bilgiyi hafızanızda işleyebileceksiniz.

Tarih dersindeki savaşların nedenleri, sonuçları, kimya dersindeki formülleri, matematik formüllerini, coğrafya dersindeki maddeleri ve daha birçok dersin bilgilerini kısa sürede öğreneceksiniz.

Ders kitaplarını, dergileri, sunuları hafızanıza kısa sürede alacak kendinizi derste çok rahat ve kendine güvenerek gösterme fırsatını bulacaksınız.

Önüne set çekemediğimiz tek şey zamandır. Zaman hızla akıp gidiyor. Güçlü bir hafıza, zamanı size sunacaktır.

Sizde var olan en büyük güç beyninizdir. O muhteşem gücünün farkına varacak ve bu gücü nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.


Vizyonumuz

İsteyen herkesin en iyi kendi olma hayallerine dokunarak, kendini gerçekleştirmesini sağlamak. Böylece Dünya’da herkesin en iyi kendi olarak yaşamasını ve hayallerini gerçekleştirme yolculuğunda onlara yol arkadaşı olmak.

Eğitim Kadromuz

Atölye ve workshop çalışmalarınızı, konusunda uzman Master seviyedeki eğitmenlerimizle beraber yürüteceksiniz. Eğitmenlerimiz hakkında International Coaching Training Eğitmenleri bölümümüzden bilgi edinebilirsiniz.

Nasıl başvururum?

Eğitim almak istediğiniz herhangi bir programı seçtikten sonra sayfanın üzerindeki "Online Ön Başvuru" linkine tıklayarak ya da bizi arayarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.