Öğrenci Koçluğu

Bireysel ÇözümlerTüm öğrencilerin eğitim sürecini bütünsel bir başarı hikayesine çevirmek elinizde.

Öğrenci koçluğu, sınavlara hazırlanan ya da okul sürecinde potansiyellerini en üst seviyede kullanmak isteyen öğrencilerin öğrenme, hatırlama, anlama, algılama, sorun çözme ve hedefleri doğrultusunda hareket etme becerilerini geliştiren ve hedefe yönelik çalışmalar yapılan bir koçluk sürecidir. Öğrenci Koçluğu Sertifika Programında bir öğrencinin gerek duygusal ,gerekse hedeflerine yönelik tüm dinamikleri bir arada yapılandırmasına destek olacak profesyoneller yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Günümüzde eğitim alanındaki gelişmelerle birlikte bireylerin neler yapabildiğinden çok, neler yapabileceği düşünülmelidir. Öğrenci koçluğu bu aşamada kullanılan teknik ve yöntemler ile bize destek olmaktadır.

Ortalama 16-17 yıl arasında bir eğitim sürecinden geçiyoruz. Bize dersler ile ilgili hemen her şey öğretildi. Ancak ne yazık ki çok önemli bir şey hiç öğretilmedi. Bizler “Öğrenmeyi Öğrenmedik”. Zihnimiz nasıl çalışır, dışarıdaki bilgiler hafızamıza nasıl yerleşir, nasıl odaklanırız, okuma en etkin nasıl olmalı ve benzer şeyler ne yazık ki öğretilmedi.

Öğrenci koçluğu eğitiminde temel koçluk bilgi ve becerilerini kullanarak öğrenmeyi nasıl öğretmemiz gerektiği konusunda eğitim alıyorsunuz.

NEDEN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU?

Belirsiz ve sayısız hedefler, amaçsız programlar, aile, çevre ve okulun ayrı ayrı çocuklarımızın sırtına yüklediği zorlu sorumluluklar. Kimi zaman destek, kimi zaman köstek olan plansız uygulamalar... Oysa bütünün nedenini bulmak ve bir çok hedefi tek bir "asıl hedef" haline getirmek bu kadar zor olmasa gerek. Öğrencilerinize motivasyon veren iletişim frekansını bulmak ve onların güçlü yanlarının farkına varabilmelerini sağlamak sizin elinizde.

Sorunlu bir eğitim sürecini "bütünsel bir başarı hikayesi"ne çevirmek için ilk adımı hemen şimdi atmalısınız.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİNDEN SONRA ÖĞRENCİLERİNİZE;

Öğrenmeyi, dinlemeyi, aktif okumayı, optimist yaklaşımlar sergilemeyi, geçmişten süre gelen istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmayı, iletişim becerilerini arttırmayı, yaşamında süre gelen tüm süreçleri öğretmen, aile, okul ve sosyal yaşam dörtlüsünde dengede tutabilmeyi, ihtiyaç duyulduğunda psikolojik boyutta rahatlamayı ve yeni bir bakış açısına kolayca ulaşabilmeyi öğretmeyi öğreneceksiniz.

KİMLER KATILABİLİR:

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programında bir öğrencinin gerek duygusal gerekse hedeflerine yönelik tüm dinamikleri bir arada yapılandırmasına destek olacak profesyoneller yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu programa çocuklarıyla etkin iletişim kurmak ve onların öğrencilik süreçlerine doğru araçlarla destek olmayı hedefleyen ebeveynler, tüm eğitimciler ( öğretmen ve okul yöneticileri ), okulların ve dershanelerin rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimlerinde çalışan uzmanlar, psikologlar, pedagoglar ve öğrenci koçu olmak isteyen tüm kişiler katılabilir.


Vizyonumuz

İsteyen herkesin en iyi kendi olma hayallerine dokunarak, kendini gerçekleştirmesini sağlamak. Böylece Dünya’da herkesin en iyi kendi olarak yaşamasını ve hayallerini gerçekleştirme yolculuğunda onlara yol arkadaşı olmak.

Eğitim Kadromuz

Atölye ve workshop çalışmalarınızı, konusunda uzman Master seviyedeki eğitmenlerimizle beraber yürüteceksiniz. Eğitmenlerimiz hakkında International Coaching Training Eğitmenleri bölümümüzden bilgi edinebilirsiniz.

Nasıl başvururum?

Eğitim almak istediğiniz herhangi bir programı seçtikten sonra sayfanın üzerindeki "Online Ön Başvuru" linkine tıklayarak ya da bizi arayarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.